Братство представило Україну на 18 з’їзді історичних стрілецьких товариств (Peine, Germany)

28-30 серпня 2015 у м. Пейн, Німеччина відбувся 18 з`їзд історичних стрілецьких товариств (EGS). Цього року українська делегація офіційно прийняла участь як асоційований член. Україна, Польща, Чеська республіка і Хорватія представляють разом 5 регіон. Керівник 5 регіону Andrzej Wegner (Польща)  Україну, як і на попередньому з’їзді 2012р. у Тухолі (Польща) представляла делегація Козацького Стрілецького Братства (Луцьк, Львів) отаман Володимир Перчук, до делегації долучились козаки з Гіркої Полонки “Чорна Рада” отаман Ярослав Лозинський та Рівного “Волинська січ” отаман Олександр Сачук. Усією українською делегацією (28 учасників) керував Віктор Федосюк.

На початку з’їзду відбулась нарада EGS, Україну представили Віктор Федосюк, Володимир Перчук і Всеволод Іськів, допомагала з перекладом Ольга Зінько (Чернота) фотозвіт Олександр Більчук. Озвучувались питання загальної організації, важливості підтримання в кожній країні і нації слави військових стрілецьких традицій, важливість донести до нащадків історію слави свого народу.

Віктор Федосюк виголосив промову, одними з слів були: “В 2012 ми разом зустрічалися у м. Тухоля коли ще у нашій державі Україні був мир без нахабної агресії Східного сусіда! Східні землі України стали ареною бойових дій де гинуть люди, наші побратими: за Україну, за її волю, за честь і славу за народ – за ці справжні цінності, що сповідує Європа та увесь цивілізований світ.”

Козацьке Стрілецьке Братство підготувало символічний подарунок, Ікону на дошці з-під боєприпасів із зони АТО, “Святий Себастіан” (який є покровителем лучників та стрільців). Автор: Зінько Дмитро

28 серпня по обіді відбулась урочиста відправа у місцевому храмі св. Якуба а потім Карл фон Габсбург (Лотаринген), президент EGS принц Карла-Луі де Мероде, бургомістр міста Пайне, і інші шановні гості привітали учасників з’їзду. На центральній площі були підняті прапори країн учасниць і прапор ЄС.

Наступного дня відбулись королівські стріляння. Задача стрільців пострілами з малокаліберної рушниці “перерізати” дошку на якій прикріплений приз – герб міста Пейн сова. 16 станцій тобто 16 призів у півфіналі. У фіналі ведеться боротьба за титул Принца стрільців і Короля стрільців.

Загалом у стрілянні на короля приймали участь 550 учасників. 4 стрільців представляли Україну і таки одна з 16 сов поїхала у Рівне в руках Олександра Сачука (по новому отаман Сова). Паралельно з королівським стрілянням відбувались змагання у срільбі з лука, пневматичних рушниць і ін.

Окрім стрілянь в усьому місті можна було насолодитись грою військових оркестрів. це і короткі оркестрові паради і великі виступи. Ввечері в храмі коронували нового Короля стрільців.

У неділю відбувся святковий парад учасників і закриття з’їзду

 

Від себе хочу додати, що це направду була дуже яскрава, позитивна і незабутня подія і так як ми працюємо на збереження наших козацьких традицій, поляки плекають братство куркове, чехи – остострільців, німці, нідерландці, бельгійці і інші нації бережуть свою військову стрілецьку традицію

%d блогерам подобається це: