Свято Покрови, 14-ого жовтня, Україна вперше на державному рівні святкує День захисника Вітчизни. Сьогодні на Замковій площі у Луцьку українці вшанували пам’ять своїх загиблих побратимів, подумки молилися про мир в Україні та вкотре згадали, що завдяки їм волиняни сьогодні можуть спати спокійно.

На площі біля Замку Любарта було людно. Воїни, які ще зовсім недавно боронили українські землі від агресора, сьогодні мають змогу відзначити своє свято у колі близьких, рідних та друзів. З цієї нагоди на Замковій площі в Луцьку відбулася низка заходів, організованих Українським об’єднанням патріотів за активної участі Козацького Стрілецького Братства та козаків “Чорної Ради” з Гіркої Полонки.

Урочистості біля замку, вже за традицією, розпочалися виконанням Гімну України. Опісля гурт «Піккардійська терція» на хвилині мовчання виконав композицію «Плине кача». Отаман Козацького Стрілецького Братства Володимир Перчук наголосив, на тому, що вперше Покрову відзначають гідно, на державному рівні : «Ми нарешті виросли до того. За цих два роки багато чого змінилося. Наші діти тепер носять українську символіку з гордістю, співають Гімн України. Майдан і війна на Сході ні для кого не пройшла даремно. Ні для тих, хто пройшов її безпосередньо, ні для тих, хто возив туди їсти-пити, обмундирування, амуніцію, ні для тих, хто збирав по копійці кошти на це. І буде друга Покрова, буде третя-четверта, але сьогодні перша. І я б хотів, щоб від сьогодні свято Покрови в Луцьку відзначали лише на Замковій площі. Не на Театральній. Сюди приходять люди, яким не байдужа доля України. Я хотів би, щоб це стало традицією. І так буде! Слава Україні!».

Крім того братчики взяли участь в освяченні пам’ятники Героям, які загинули на війні на Сході України на міському кладовищі в селі Гаразджа. Серед інших полеглих там спочиває наш завжди в строю братчик Сергій Климчук. На кладовищі зібралося декілька сотень людей, серед яких рідні загиблих героїв, а також їх побратими. «Багато можна перерахувати рис і чеснот тих людей, яким ми віддаємо шану», – сказав луцький міський голова Микола Романюк. Він зазначив, що загиблі Герої є справжнім прикладом українців. Він закликав пам’ятати про загиблих Героїв та їх сім’ї не лише у День Захисника України. Владика Михаїл освятив пам’ятники та відслужив молебень. «Пам’ятайте, що вони сьогодні на небесах, стоячи перед престолом Божим вони принесли себе в жертву за наш мир, за наше життя, за нас з вами», – сказав у своїй проповіді митрополит.